Plan wycieczki 3 dniowej do Krakowa

Duża grupa turystów decyduje się w dzisiejszych czasach na wycieczkę do Krakowa. Jest to bardzo dobre rozwiązanie zarówno dla osób młodych, jak i nieco starszych, chociaż warto sobie taką wycieczkę dokładnie zaplanować, co najmniej na 3 dni.

I Dzień

Pierwszego dnia turysta powinien skupić się na obejrzeniu wszystkich najciekawszych zabytków Krakowa. Udać wtedy można się na ulicę Floriańską, a więc jedną z najbardziej rozpoznawanych ulic na terenie całej Polski. Z tej ulicy bardzo łatwo przedostać się na Rynek Główny, gdzie można pospacerować całą rodziną i zwiedzić zabytkowe kamieniczki. Na Rynku znajdują się również Sukiennice i tamtejsze Muzeum Narodowe, a więc jest to doskonała propozycja dla fanatyków historii oraz architektury. Zwiedzając Kraków nie można zapomnieć o Kościele Mariackim, gdzie na wieży grany jest co godzinę Hejnał Mariacki. Oczywiście punktem obowiązkowym każdej wycieczki będzie też Zamek na Wawelu, a więc siedziba króli w dawnych latach, z którą po prostu trzeba się zapoznać.

II Dzień

Drugi dzień w Krakowie można zwiedzić na wizycie na dzielnicy Kazimierz. Znajduje się tam m.in. Centrum Kultury Żydowskiej, ale też Stara Synagoga oraz Muzeum Historyczne. Jest to również bardzo piękna okolica, dlatego też można się tam swobodnie przespacerować w wolnej chwili i cieszyć doskonałym krajobrazem. Po drodze odwiedzić można także Plac Bohaterów Getta oraz Muzeum Inżynierii Miejskiej.

III Dzień

Ostatni dzień wycieczki po Krakowie przeznaczyć można na rozrywkę. Przede wszystkim warto odwiedzić podziemia krakowskie, co jest stosunkowo nową atrakcją turystyczną dla wszystkich zainteresowanych osób. Odwiedzić można też liczne stadiony piłkarskie, np. stadion Wisły Kraków. Każdy turysta powinien wybrać się też spacerem na Planty, na terenie Krakowa nie brakuje również licznych punktów widokowych, na których można spędzić romantycznie czas z ukochaną osobą i cieszyć się swobodnym wypoczynkiem w pięknym mieście. Warto udać się też do licznych klubów, kawiarenek oraz barów w Krakowie, znajdują się one głównie na ulicy Floriańskiej.

Zapraszamy do odwiedzenia Krakowa i poznania jego historii z krakowskim przewodnikiem, który dokładnie orientuje się jaka jest historia miasta od początków jego istnienia.