Melanotan 2 – działanie

Piękna, elastyczna, zdrowa. i przede wszystkim opalona skóra to obiekt marzeń milionów kobiet na całym świecie. Chociaż samo zjawisko powstawania opalenizny nie wydaje się szczególnie fascynujące, warto w kilku zdaniach opisać ten proces. Ta odrobina wiedzy może pomóc uniknąć wielu zagrożeń płynących z samego faktu opalania, nie pozbawiając jednocześnie nikogo z korzyści wynikających z posiadania cudownej opalenizny.

Promienie UV

Skutkiem wystawienia ciała na działanie promieni słonecznych jest zagrożenie skóry poparzeniem. Organizm automatycznie przystępuje do obrony, wytwarzając pigmenty zmieniające kolor skóry na ciemniejszy. Najkrócej mówiąc, pigmenty zamieniają szkodliwe promienie UV w ciepło, dlatego organizm wytwarza ich coraz więcej proporcjonalnie do czasu spędzonego na słońcu.

Melanotan 2

Niestety oprócz produkcji pigmentów w skórze zachodzą też inne niekorzystne zmiany. Żeby nie przedłużać, proszę wyobrazić sobie rękę włożoną na kilkadziesiąt sekund do mikrofalówki, Podobny efekt uzyskuje się na słońcu, tyle tylko, że jest to proces bardziej rozłożony w czasie. Czy zatem ludzkość jest skazana na wieczną bladość? Absolutnie! Współczesna medycyna kosmetyczna dokonała przełomu, przyczyniając się do powstania preparatu mającego spowodować ten sam efekt pigmentacji, z tym że bez udziału promieni UV. Specyfik ten nosi nazwę Melanotan 2. Więcej dowiesz się o nim pod linkiem – melanotan.biz

Pigmenty bez słońca

Aby docenić zbawienny wpływ melanotanu 2 na skórę, konieczne jest przynajmniej pobieżne zapoznanie się działaniem preparatu.

W przypadku naturalnego promieniowania następowała produkcja pigmentów, otóż melanotan2 zawiera owe pigmenty w swoim składzie. Podając je do organizmu, powstaje automatycznie efekt brązowienia skóry. Podobnie jak w przypadku opalania ilość pigmentów należy zwiększać sukcesywnie. Unika się w ten sposób między innymi efektu nagłego zabarwienia skóry, co z powodów oczywistych nie byłoby pożądane. Ponadto opalenizna wywołana w ten sposób jest równie trwała i co najważniejsze bardziej równomierna, nie zachodzi tu bowiem problem ułożenia ciała celem ekspozycji na promienie. Sprawą niezmiernie istotną jest też fakt, że wywołana sztucznie pigmentacja chroni skórę w identyczny sposób, jak naturalna. Melanotan 2 mogą z powodzeniem stosować osoby posiadające różnego rodzaju znamiona na skórze, ponieważ oczywisty brak promieniowania podczas stosowania preparatu, wyklucza możliwość powstania jakichkolwiek zmian chorobowych.

Rezygnując ze słońca, dzięki melanotanowi 2 absolutnie nie trzeba rezygnować z profitów posiadania zdrowego i pięknego wyglądu przykuwającego uwagę otoczenia.