Internetowy skup książek – co sprawia, że jest lepszy od stacjonarnego?

Nie wyrzucaj książek – sprzedaj je do antykwariatu

W ciągu życia wielu z nas gromadzi różnego rodzaju książki. Na przestrzeni lat zmieniają się nasze potrzeby i upodobania literackie, przez co niektóre książki przestają nam być potrzebne. Czasami dostaniemy jakąś nietrafioną książkę, a czasem, po przeczytaniu jakiejś pozycji po prostu wiemy, że więcej już po nią nie sięgniemy. Co robić w sytuacji, w której nie chcemy już dłużej trzymać jakiejś książki? Na pewno jej nie wyrzucajmy! Możemy oddać je do bibliotek, domu dziecka albo domu opieki. Możemy też sprzedać książki w antykwariacie lub oddać je do skupu internetowego. Szczególnie to ostatnie rozwiązanie cieszy się obecnie sporą popularnością. Dlaczego warto oddać książki do skupu online? Czy jest to lepsze rozwiązanie niż tradycyjny antykwariat?

Zalety internetowego skupu książek

Pierwszą i najważniejszą zaletą internetowego skupu książek Amicus jest możliwość sprzedania ich z dowolnego miejsca. Nie musimy szukać skupu stacjonarnego, do którego musielibyśmy pojechać, żeby sprzedać książki. Proces sprzedaży książek za pośrednictwem skupu online jest bardzo prosty i nie wymaga od nas nawet wyjścia z domu.

WAŻNE INFORMACJA! Skup nie wycenia książek online! Zlecenia realizują na terenie Warszawy i bliskich okolic.

Jak sprzedać książki do antykwariatu online?

Na początku musimy wejść na stronę takiego antykwariatu i podać ISBN książek, które chcemy sprzedać. Zostaniemy również poproszeni o zrobienie zdjęcia i wypełnienie krótkiego formularza. Zanim zdecydujemy się na sprzedaż, dostaniemy szacunkową wycenę egzemplarzy, które zamierzamy sprzedać. Jeśli zaakceptujemy ofertę, musimy podjąć decyzję o sposobie dostarczenia książek do antykwariatu. Możemy to zrobić samodzielnie, wysyłając paczkę za pośrednictwem poczty polskiej lub skorzystać z usług kuriera, zamówionego przez skup. W przypadku drugiej opcji wystarczy, że podamy adres, z którego mają zostać odebrane książki i wyznaczymy na odbiór konkretną datę (razem z godziną). Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ nie wymaga od nas wygospodarowania czasu na samodzielne zawiezienie książek do antykwariatu stacjonarnego.

Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z oferty internetowego skupu, to na przelew za sprzedane przez nas książki będziemy musieli poczekać kilka dni. Wszystko przez to, że dostarczone przez nas egzemplarze są sprawdzane pod kątem stanu. Jeżeli książki będą w dobrym stanie, to otrzymamy kwotę równą wycenie. Jeśli nie – ktoś się z nami skontaktuje, żeby wynegocjować inną cenę. Skup online będzie bardzo dobrą alternatywą dla wszystkich zabieganych, a także dla tych, którzy nie posiadają własnego środka transportu, który umożliwiłby im przewiezienie książek do tradycyjnego antykwariatu.