Beskid Niski – co warto zwiedzić?

Każda osoba ma inne marzenia, jeśli chodzi o plany wycieczkowe, dlatego warto się w pierwszej kolejności dobrze zastanowić nad tym, gdzie udać się na wakacje całą rodziną, aby taka wycieczka była relaksująca oraz przyjemna. Dobrym wyborem mogą okazać się wycieczki górskie, a polecanym regionem dla turystów polskich oraz zagranicznych jest Beskid Niski. To właśnie w tym regionie turystycznym zlokalizowanych jest wiele różnorodnych atrakcji turystycznych, na które można rzucić okiem, wybierając się tam samemu lub też z rodziną i znajomymi.

Piesze wycieczki po szlakach górskich i przyrodniczych

Ciekawą propozycją dla turystów mogą okazać się przede wszystkim piesze wycieczki po szlakach górskich oraz przyrodniczych. Celem wielu turystów jest zwłaszcza Lackowa, a więc najwyższy szczyt Beskidu Niskiego. Jest to marzenie wielu osób, które chcą udać się w polskie góry, aby poznać coś nowego i przeżyć na własnym przykładzie niesamowitą przygodę. Nie jest to stromy szczyt, więc w kilka godzin bez problemu można go zdobyć, najlepiej w towarzystwie przewodnika. Po drodze można odwiedzić piękne górskie doliny, takie jak: Bieliczna, czy też Ropek.

Więcej informacji o pięknych szlakach turystycznych znajdziesz na stronie noclegów ośrodka wypoczynkowego Wczasy pod Gruszą, który zachęca do aktywnego spędzania czasu podczas wypoczynku.

Zabytkowe cerkwie

W regionie Beskidu Niskiego nie brakuje również zabytkowych cerkwi z dawnych lat, które są często zachowane w doskonałym stanie technicznym. Można do nich wejść, zobaczyć je od środka, przekonać się na własne oczy, co konkretnie w nich się znajdowało i jak przebiegały w takich miejscach obrządki. Szczególnie polecanym miejscem jest Cerkiew w Banicy, która należy jednocześnie do Szlaku Architektury Drewnianej, którym na pewno warto podróżować całą rodziną, głównie w celach edukacyjnych oraz poznawczych.

Zabytkowe cmentarze

Beskid Niski znany jest również z wielu zabytkowych cmentarzy, większość z nich pochodzi z okresu I wojny światowej, a więc jak sama nazwa wskazuje można w ten sposób oddać cześć poległym bohaterom z tych czasów. Dodatkowo można udać się na wycieczkę do Krynicy Zdroju, gdzie znajduje się pijalnia wód mineralnych, a to może bardzo pozytywnie wpłynąć na zdrowie wielu osób, zwłaszcza tych nieco starszych.

Stoki narciarskie i trasy biegowe

Podróżując w tereny Beskidu Niskiego nie można zapomnieć oczywiście o stokach narciarskich, ale też trasach biegowych. Na tzw. biegówkach można dostać się bez problemów na teren Słowacji, a więc połączyć tym samym przyjemne z pożytecznym i udać się do słowackiego miasteczka Bardejov, które jest wyjątkowe, bo wpisane na listę UNESCO. Bardzo ciekawym punktem wycieczek turystycznych mogą okazać się także skanseny górskie, ale też schroniska, w których można spróbować lokalnych specjałów. W Beskidzie Niskim nie brakuje także rozległych kąpielisk, w których można zażyć całą rodziną górskich kąpieli. Jak widać wyraźnie udając się w taką podróż nie będzie można absolutnie narzekać na brak wrażeń, bo każda zainteresowana osoba będzie miała ich naprawdę dużo. Każdy musi jednak zdecydować, co chce zwiedzić na terenie Beskidu Niskiego, bo atrakcji jest tak dużo, że nie każdą będzie można zobaczyć w trakcie jednej wycieczki.